+90 216 574 88 01

info@sbg.com.tr

+90 216 574 88 01

info@sbg.com.tr

Belgelendirme Süreci
Yönetim Sistemleri Belgelendirme hizmetleri SBG Uygunluk Değerlendirme A.Ş. tarafından, UKAS akreditasyonuna sahip “Interface NRM Limited” işbirliğiyle yürütülmektedir.

A. Kuruluşun Başvuru Yapması

Belgelendirme başvurularınız için internet sitemizdeki müşteri köşesinden belgelendirme talep formumuzu doldurarak bize gönderebilir veya bize ulaşarak form talep edebilirsiniz.

B. Belgelendirme Teklifinin Verilmesi

Doldurmuş olduğunuz belgelendirme talep formuna göre, kuruluşunuzun özellikleri doğrultusunda belgelendirme teklifimiz hazırlanarak tarafınıza ulaştırılır ve kuruluşunuz ile temas kurulur.

C. Sözleşme İmzalama

Teklifin onaylanmasının ardından, sözleşmeler imzalanır ve gerekli evrak işlemleri tamamlanır.

D. Doküman İnceleme

İlgili yönetim sistemine ait dokümanlarınız belgelendirme ekibimizce incelenerek, yerinde denetime hazırlığınız kontrol edilir.

E. Yerinde Denetimin Planlanması

Kuruluşunuzda gerçekleştirilecek denetim tarihleri karşılıklı mutabakat ile tespit edilir.

F. Rapor Değerlendirme ve Belge Yayını

Denetim sonucu denetçilerce hazırlanan rapor, belgelendirme komitesince değerlendirilir ve olumlu bulunanlar için ilgili belge yayınlanarak, teslim edilir.

G. Gözetim Denetimleri
Kurmuş olduğunuz yönetim sistem(ler)inin devamlılığını kontrol etmek ve belgenizin sürdürülebilirliği için en az yılda bir, gözetim denetimleri (ara denetimler) yine kendi yerinizde yapılır.