Hakkımızda ve Çözüm Ortaklarımız

SBG

SBG, birbirleriyle ortaklık bağları olan SBG Uygunluk Değerlendirme A.Ş. ve SBG Standart Uygunluk Değerlendirme Ltd. Şti.‘nin tescilli markasıdır. Amacımız müşterilerimizin tek bir çatı altında, tüm hizmetlerimize doğrudan erişmelerini ve yararlanmalarını sağlamaktır. Bu şekilde belgelendirme, ürün ve sistem deneylerinden, ilgili alanlarda gözetim ve muayene hizmet ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Uygunluk değerlendirme hizmetleri her iki şirketimiz tarafından bağımsız olarak kendi kurumsal kimliği altında yetki ve akreditasyonları doğrultusunda yüksek kalite ile müşterilerimize arz edilmeye devam edilecektir.

SBG Uygunluk Değerlendirme A.Ş. hakkında; 

SBG Uygunluk Değerlendirme A.Ş. (eski unvanıyla Standart BM Trada Belgelendirme A.Ş) 2004 yılında Türk-İngiliz ortak teşebbüsü olarak kurulmuştur. Yönetim sistemleri (ISO), Ürün, Sürdürülebilir Tedarik Zinciri (RSPO, Soya), Gözetim Zinciri (FSC®, PEFC™) sertifikasyon hizmetleri kapsamında faaliyet göstermektedir. Bu sertifikasyon hizmetlerimiz Birleşik Krallık merkezli “Interface NRM Limited” ve İspanya Merkezli “BMC Assurance S.L.” işbirlikleriyle yürütülmektedir. Sertifikasyon hizmetlerimizin çeşitliliğini artırmak için çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Yeni eklenen hizmetlerimizi web sitemizden takip edebilirsiniz.

 


Interface NRM Limited (Birleşik Krallık) Hakkında;

Birleşik Krallık’ta çalışanlara ait tek sertifikasyon kuruluşu olan Interface NRM, sosyal değerleri ve sürdürülebilirliği her zaman merkezinde tutmuştur. Şirket 2002 yılından bu yana her açıdan istikrarlı bir şekilde büyümüş, müşteri sertifika sahipleri katlanarak artmış, personel ve taşeron denetçi havuzları da buna paralel olarak büyümüştür. Interface, UKAS ISO, FSC® ve PEFC standartlarına göre 600’den fazla şirkete doğrudan ve partner kuruluşların katkısıyla 1000’den fazla şirkete hizmet vermektedir.  

Interface‘in vizyonu, kalite, dürüstlük ve müşteri memnuniyeti için ölçüt oluşturan önde gelen Akredite belgelendirme kuruluşu olarak tanınmaktır. Bu nedenle, personel, taşeron ve partner kuruluşların incelenmesi için uygulanan kontroller titizdir ve olağan profesyonel ve deneyimsel niteliklerin yanı sıra pragmatizm, güvenilirlik gibi özellikler aranır. Tüm bunlar, şirket adına çalışan herkesin Interface’i en saygın, başarılı ve müşteri odaklı belgelendirme kuruluşu konumunu sürdürme misyonuyla bu vizyona doğru ilerletmesini sağlamak içindir.  

ISO 14064 GHG Karbon Ayak İzi Doğrulaması gibi yeni hizmetler, Interface’in müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama ve iklim gündemine katkıda bulunma, iklim acil durumu ışığında sorumlu bir şekilde hareket ederken iş istikrarı ve sürekliliğini sağlama yollarından sadece biridir.

Çalışanın Sahip Olduğu Şirket
6 Ocak 2021’de Interface, Birleşik Krallık’ta çalışanların sahip olduğu tek sertifikasyon kuruluşu oldu. Bu, Interface’in, şirketin ve kârının kişisel yararlanıcıları olan, tamamen bağlı ve motive bir personel ekibi tarafından yönetildiğini anlamına gelmektedir.

“Siber Esentials” Sertifikalı Kuruluş
Interface, 2019 yılında Cyber Essentials Sertifikasını aldı. Cyber Essentials, her büyüklükteki kuruluşun kendilerini çok çeşitli siber saldırılara karşı korumasına yardımcı olabilecek, hükümet destekli bir programdır.

Trustpilot Mükemmel Derecesine Sahip

Interface NRM, Trustpilot‘ta 1000’den fazla olumlu müşteri yorumundan elde edilen etkileyici bir 4,9 Mükemmel derecelendirmeye sahiptir. Bu olağanüstü başarı, en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya yönelik sarsılmaz bağlılıklarının göstergesidir.
 

BMC Assurance S.L. hakkında;

BMC Assurance S.L., merkezi İspanya’da bulunan, faaliyetlerine 2002 yılında başlayan bir Sertifikasyon Kuruluşudur. Hali hazırda BMC Assurance, Ürün, Yönetim Sistemleri ve PEFC™ Gözetim Zinciri Sertifikasyonu için ENAC akreditasyonuna, FSC® Gözetim Zinciri ve RSPO Tedarik Zinciri Sertifikasyonu için ASI akreditasyonuna ve ayrıca ISCC plus ve ISCC EU sertifikaların verilmesi için yetkiye sahiptir.

2.200’den fazla kuruluş, BMC Assurance tarafından verilen sertifikalardan birine sahiptir.

BMC Assurance S.L., verilen sertifikalara mutlak güven yaratmayı, hizmetlerini en büyük titizlikle, müşteri odaklı olarak sağlamayı amaçlamaktadır. Müşteri odaklılık, hizmetimizin en büyük katma değerlerinden biridir ve bu da BMC’yi farklı bir Sertifikasyon Kuruluşu haline getirmektedir.


SBG Standart Uygunluk Değerlendirme Ltd. Şti. hakkında;

 

Türkiye’nin Cam, Pencere, Kapı Ve Yalıtım Cam Birim Bileşenleri Laboratuvarı

SBG Standart Uygunluk Değerlendirme Ltd. Şti., 2006 yılında kurulmuş ve 2010 yılında Türkiye’nin ilk cam ve cam bileşenleri deneyleri, pencere, kapı ve cam ısı geçirgenlik katsayısı hesaplama laboratuvarını kurmuştur.  Laboratuvarımız, Türkiye’deki tüm cam üreticilerinin performans değerlendirme ve teknik destek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik büyük bir adım atmıştır.

Laboratuvarımız Yapı Malzemeleri Yönetmeliğine (Avrupa Birliği CPR 305/2011/Eu) Göre “NB-2271” Onaylanmış Kuruluş Numarasıyla Atanmıştır.

European Commission Sitesi Onaylanmış Kuruluş Sayfası

01 Temmuz 2013 tarihinde eski CPD 89/106/EU Yapı Malzemeleri Yönetmeliği iptal edilmiş ve yerine CPR 305/2011/EU Yapı Malzemeleri Yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu kapsamda Türkiye’de Yapı Malzemeleri Yönetmeliğini yürürlüğe sokmuştur. Laboratuvarımız, müşterilerine sürekli ve kesintisiz hizmet anlayışıyla, yeni yönetmelik kapsamında yeni gereklilikleri karşılamış olup yeni yönetmeliğe göre Onaylanmış Kuruluş olarak atanmıştır. (NB-2271).

Yalıtım Cam Birimleri Deneyleri

Türkiye’nin ilk bağımsız cam laboratuvarı olan SBG Standart,  yoğun talep nedeniyle kapasitesini 3 katına çıkarmıştır. Laboratuvarımızda aynı anda 72 yalıtım cam birimi üreticisinin numuneleri işlem görmektedir. Laboratuvarımız, Mayıs 2010’da alınan iklimlendirme dolaplarıyla nem geçirgenlik katsayısı deney kapasitesini aynı anda 360 adet yalıtım cam biriminin deneyini yapabilecek düzeye getirmiş; böylece bu deneyde Avrupa’nın en büyük laboratuvarları arasına girmiştir. Nisan 2013’te yeni alınan son model iklimlendirme dolabıyla hem kapasitemiz arttırılmıştır.

Tam ve Yarı Temperli Cam Deneyleri

2013 yılı başında yapılan yeni yatırımlarla tam ve yarı temperli camlar için parçalanma ve mekanik dayanım deneyleri kapsama alınmıştır

Kapı, Pencere Ve Panjurlar

2013 yılı başında yapılan yeni yatırımla pencere, kapı ve panjurlar için temel bir gereklilik olan ısıl geçirgenlik katsayısı (U-Değeri) TS EN 10077-1 ve TS EN 10077-2 standartlarına göre TÜRKAK akreditsyonlu olarak hesaplanmaktadır.

Kullanım Güvenliği-Sarkaç Çarpma Dayanıklılığı: Parçalanma Özelliği (Güvenli Kırılabilirlik) ve Çarpmaya Karşı Dayanıklılık

Aralık 2017’de yapılan yeni yatırımla camlar, özellikle tam ve yarı temperli camlar ile lamine (emniyet) camları için temel bir gereklilik olan “Kullanım Güvenliği-Sarkaç çarpma Dayanıklılığı” deneyi TS EN 12600 standardına göre TÜRKAK akreditasyonlu olarak yapılmaktadır.

Sürekli ve Güvenilir Hizmet

Türkiye’nin ilk tarafsız ve bağımsız cam laboratuvarı olan ve uluslararası laboratuvar akreditasyon standardı TS EN ISO/IEC 17025’e göre faaliyet gösteren laboratuvarımız, kurulduğundan bu yana TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edilmiş olup, yıllık gözetim ve kapsam genişletme denetimlerini başarıyla geçmektedir. Cam ve pencere üreticilerine sürekli, güvenilir ve katma değerli hizmet veren laboratuvarımız kalitesini her zaman kanıtlamaktadır.

%100 Türk Sermaye

%100 Türk sermaye ve bilgi birikimiyle kurulan laboratuvarımız verdiği hizmetleri daha da genişleterek büyümeye devam etmektedir.