Programme for the Endorsement of Forest Certification – PEFC™ (CoC)

PEFC™ Belgelendirme hizmetleri SBG Uygunluk Değerlendirme A.Ş. tarafından, akredite kuruluş olan “Interface NRM Limited” İngiltere işbirliğiyle yürütülmektedir.
Leading PEFC Certification Services _ Chain of Custody COC

PEFC™ gözetim zinciri sertifikasyonu, bir üründe bulunan sertifikalı orman bazlı materyalin sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan geldiğine dair bağımsız doğrulanmış güvence sağlar.

Orman ürünleri için yasal ve sürdürülebilir kaynak kullanımınızı müşterilerinize göstermenizi sağlar ve size yeni pazarlara erişim ve mevzuata uyum gibi çevreye, insanlara ve kar hanenize yardımcı olacak çeşitli avantajlar sağlar.

Ayrıca çeşitli özel PEFC™ gözetim zinciri sertifikasyon seçenekleri de mevcuttur. PEFC™ grup sertifikasyonu, küçük şirketler için PEFC™ gözetim zinciri sertifikasyonunu mümkün kılmak için pratik çözümümüzdür. İnşaat şirketleri, PEFC™ sertifikalı kereste ile inşa etme kararlarını göstermek için PEFC™ proje sertifikasyonundan yararlanabilir. Birden fazla yerde gözetim zinciri faaliyetlerine sahip kuruluşlar, PEFC™ çoklu site sertifikasyonu aracılığıyla tek bir sertifika altında tüm siteleri için sertifika alabilir.

PEFC™ sürdürülebilir orman yönetimi sertifikası, ormanlarınızı zorlu çevresel, sosyal ve ekonomik gerekliliklere uygun olarak yönetmenizi sağlar. Orman yönetimi uzun vadeli bir süreçtir ve iyi uygulamaların sonuçları genellikle sadece on yıllar sonra görünür. PEFC™ sürdürülebilir orman yönetimi sertifikası, sorumlu yönetim uygulamalarınızın artık bağımsız olarak tanınmasını sağlar ve size birçok fayda sağlar. PEFC™ küçük orman sahipleri için grup sertifikasyon yaklaşımına sahiptir. Bu alternatif yaklaşım, birden fazla orman sahibinin grup olarak sertifikalandırılmasını sağlar, böylece kendinizi organize edebilir, kaynaklarınızı bir araya getirebilir ve sertifika almak için bir ekip olarak çalışabilirsiniz. Küçük, aile ve toplulukların sahip olduğu ormanlar için özel olarak tasarlanmıştır; PEFC sertifikasının uygun maliyetli ve pratik olmasını sağlar.