Recycled Claim Standard (RCS)

Recycled Claim Standard (RCS), üçüncü taraflar için gereksinimleri belirleyen uluslararası bir standarttır. Tedarik zinciri boyunca geri dönüştürülmüş hammaddeleri izlemek için bir gözetim zinciri standardıdır. Content Claim Standard (CSS)’nın gözetim zinciri gerekliliklerini kullanır.

Recycled Claim Standardı, en az %5 Geri Dönüştürülmüş Malzeme içeren herhangi bir ürünle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Üretimin her aşamasının, geri dönüşüm aşamasından başlayıp nihai son satıcıya kadar, işletmeden işletmeye olan işlemlerde sertifikalandırılması gerekir. Malzeme Toplama ve Malzeme Depolama sahaları öz beyana, dokümantasyon/kayıt kontrol ve saha ziyaretlerine tabidir.

RCS standardı, tek bir nitelik sertifikasıdır, malzeme işleme ve üretim, kalite veya yasal uygunluğun, sosyal veya çevresel yönlerini dikkate almaz.

RCS’nin amacı, ürünlerde ve tedarik zincirlerinde geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını artırmaktır.

  • Geri dönüştürülmüş girdi malzemelerinin izlenmesi.
  • Müşterilere (hem markalar hem de tüketiciler) bilinçli kararlar vermeleri için bir araç sağlamak.
  • Nihai üründeki malzemelerin gerçekten daha sürdürülebilir bir şekilde geri dönüştürüldüğü ve işlendiği konusunda güvence sağlamak.

Kimler RCS Sertifikası Almalı?

Çırçır, eğirme, dokuma ve örme, boyama ve baskı ile kumaş kesme ve dikim sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler sertifikasyon için uygundur.

RSC Sertifikasının Faydaları

Geri dönüştürülmüş içeriğin yüzdesini onaylar ve tedarik zinciri boyunca gözetim zinciri sağlar. RCS sertifikasyonu size, müşterilerinize ve diğer paydaşlara aşağıdakileri göstererek fayda sağlar:

  • Geri dönüştürülmüş girdi malzemelerinin izlenmesi.
  • Müşterilere (hem markalar hem de tüketiciler) bilinçli kararlar vermeleri için bir araç sağlamak.
  • Nihai üründeki malzemelerin aslında daha sürdürülebilir bir şekilde geri dönüştürüldüğü ve işlendiği konusunda güvence sağlamak

    Diğer Hizmetlerimiz İçin Tıklayınız: PEFC BelgesiRSPO Belgesi, Q-Mark Yangın KapılarıISO 9001ISO 14001ISO 45001