+90 216 574 88 01

info@sbg.com.tr

+90 216 574 88 01

info@sbg.com.tr

Bir Ürün Üzerinde FSC® Etiketleri Ne Anlama Geliyor?

FSC® etiketleri, tuvalet kâğıdı rulosundan en sevdiğiniz kitaba, buzdolabınızdaki süt kutusuna ve diğer gıda ürünlerine kadar dünyanın her yerindeki milyonlarca üründe bulunabilir. Peki bu etiket ne anlama geliyor? Basitçe söylemek gerekirse, FSC® etiketli ürünleri seçerek dünya ormanlarının korunmasına yardımcı oluyorsunuz.

Her etiket, bitmiş ve etiketlenmiş ürünü yapmak için kullanılan malzemelerin menşei hakkında bilgi sağlar.

FSC® %100 -FSC® RECYCLED – FSC® MIX

FSC® %100
Bu etiketi taşıyan ürünlerde kullanılan tüm malzemeler, FSC®‘nin katı sosyal ve çevresel standartlarına göre yönetildiklerini doğrulamak için bağımsız bir üçüncü taraf tarafından denetlenen ormanlardan elde edilir. Tüm FSC® etiketleri arasında FSC® %100, FSC®‘nin “herkes için sonsuza kadar ormanlar” hedefine en doğrudan katkıda bulunur ve bu nedenle sertifikalı ürünler için en belirleyici işarettir.

FSC® RECYCLED
Bu etiketi taşıyan ürünlerin %100 geri dönüştürülmüş içerikten (tüketici sonrası veya tüketici öncesi geri dönüştürülmüş malzemeler) yapıldığı doğrulanmıştır. FSC® Geri Dönüştürülmüş ürünlerin kullanımı, bakir malzeme kaynakları üzerindeki talep baskısını hafifletmeye ve böylece dünya ormanlarının korunmasına yardımcı olabilir.

FSC® MIX
Bu etiketi taşıyan ürünler, FSC® sertifikalı ormanlardan, geri dönüştürülmüş malzemelerden ve/veya FSC® kontrollü ahşaptan elde edilen malzemelerin bir karışımı kullanılarak yapılır. Kontrollü ahşap, FSC® sertifikalı ormanlardan olmamakla birlikte, malzemenin kabul edilemez kaynaklardan gelme riskini azaltır.

Diğer Haber & Faaliyetler