FSC® Tanımları (FSC® Claim)

FSC® Belgelendirme hizmetleri Standart BM Trada Belgelendirme A.Ş tarafından, akredite kuruluş olan “Warringtonfire Testing and Certification Limited, trading as BM TRADA” işbirliğiyle yürütülmektedir.

Chain of Custody Certification | BM TRADA

FSC® sertifikalı veya FSC® Controlled Wood çıkış ürünleri için satış ve teslimat belgelerinin üzerinde yapılan bir tanımlamadır. FSC®‘nin tanımları şunlardır: FSC® 100%, FSC® Mix x%, FSC® Recycled x%, FSC® Mix Credit, FSC® Recycled Credit ve FSC® Controlled Wood.

FSC® 100%

Yalnızca FSC® sertifikalı doğal ormanlardan veya ağaçlandırmalardan elde edilen girdilere dayalı ürünler için FSC® tanımı. (Transfer kontrol sistemi için tanımlama)

FSC® Mix x%

Aşağıdaki malzeme kategorilerinden birinin veya daha fazlasının karışımından oluşan ürünler için FSC® tanımı: FSC® 100%, FSC® Mix, FSC® Recycled, kontrollü malzeme, FSC® Controlled Wood, tüketici sonrası geri kazanılmış ve / veya tüketici öncesi geri kazanılmış malzeme. (Yüzdesel ve/veya transfer kontrol sistemi için tanımlama)

FSC® Mix Credit

Aşağıdaki malzeme kategorilerinden birinin veya daha fazlasının karışımından oluşan ürünler için FSC® tanımı: FSC® 100%, FSC® Mix, FSC® Recycled, kontrollü malzeme, FSC® Controlled Wood, tüketici sonrası geri kazanılmış ve / veya tüketici öncesi geri kazanılmış malzeme. (Kredi kontrol sistemi için tanımlama)

FSC® Recycled x%

FSC®, yalnızca geri kazanılmış kaynaklardan gelen girdiler kullanılarak geri dönüştürülmüş ürünler için yapılan tanımlama. (Yüzdesel ve/veya transfer kontrol sistemi için tanımlama)

FSC® Recycled Credit

FSC®, yalnızca geri kazanılmış kaynaklardan gelen girdiler kullanılarak geri dönüştürülmüş ürünler için yapılan tanımlama. (Kredi kontrol sistemi için tanımlama)

Kaynaklar: FSC®-STD-01-002 Glossary of Terms October 2017, FSC®-STD-40-004 V3.0 EN Chain of Custody Certification